Nanny bezpośrednio
od producenta

Kupując monitor oddechu bezpośrednio od nas, pomagają Państwo szpitalom.

Urządzenie Nanny jest wysoce niezawodne

Dr. MUDr. Hana Houstková, CSc.

Monitor oddechu Nanny jest wyrobem medycznym certyfikowanym zgodnie z ustawą 268/2014 Coll. Proces uzyskiwania certyfikatu wymaga pomyślnego przejścia niezależnych badań klinicznych opracowanych przez MUDr. Hanę Houstková, CSc. kierownika Kliniki Pediatrycznej IPVZ, 1. Wydział Medyczny, Uniwersytet Karola, Szpital Thomayer w Pradze. Hana Houstková jest jednym z wiodących specjalistów w dziedzinie zespołu nagłej śmierci łóżeczkowej (SIDS) i posiada ponad 40 lat doświadczenia w pracy na tym polu.

Moim zdaniem monitor oddechu Nanny jest wyjątkowo bezpieczny, nieskomplikowany i niezawodny dzięki długoterminowemu rozwojowi w naszej praktyce klinicznej i wynikom badań klinicznych – mówi Dr. MUDr. Hana Houstková, CSc.

Kiedy sięgnąć po Nanny?

Zdaniem pediatrów z Czech i innych krajów monitor oddechu przydaje się w przypadku, gdy u dziecka występują poniższe objawy:

 • Udokumentowane zatrzymanie oddychania na ponad 20 sekund podczas snu (bezdech)
 • Bezdech z bradykardią (spowolnione bicie serca)
 • Bezdech wynikający z przedwczesnego porodu
 • Zespół Alte
 • Zaburzenia oddychania
 • Bradykardia po podaniu kofeiny, teofiliny i podobnych leków
 • Krztusiec
 • Niedowład
 • Refluks treści żołądka do przełyku lub jamy ustnej (refluks żołądkowo-przełykowy)
 • Przewlekła choroba płuc
 • Zaburzenia neurologiczne lub metaboliczne wpływające na kontrolę oddechu
 • Nieprawidłowości tchawicy lub anatomiczne powodujące osłabienie dróg oddechowych.

Monitorowanie oddechu jest ważne także, gdy u rodzeństwa niemowlęcia wystąpiła nagła śmierć łóżeczkowa.

Ważne, by zdać sobie sprawę, że monitor oddechu jest szczególnie ważny dla dzieci z niską masą urodzeniową. Nie oznacza to, że nie potrzebują go zdrowe niemowlęta. Rodzice decydują się na stosowanie monitora oddechu z różnych przyczyn, w tym niekoniecznie medycznych. Jeśli mama dużo czasu poświęca pozostałym dzieciom i domowi, nie zawsze może mieć maluszka na oku – dodaje Dr. MUDr. Hana Houstková, CSc.

Dane naukowe:

W badaniach klinicznych urządzenie Nanny poddaje się długoterminowym obserwacjom prowadzonym przez różnych lekarzy w dziewięciu oddziałach dziecięcych w pięciu czeskich szpitalach w zwykłych warunkach. Dodatkowo urządzenie Nanny przekazano mamom, aby mogły sprawdzić je w domu.

Matki szczególnie doceniły niezawodność, prostotę obsługi i kojącą pewność – stwierdziła Dr. MUDr. Hana Houstková, CSc.

W badaniach klinicznych ustalono także, że:

 • Obsługa i użytkowanie urządzenia Nanny są naprawdę bardzo proste.
 • Ustawione parametry (alarm po upływie 20 sekund braku oddechu lub przy mniej niż 8 oddechach na minutę) są ogólnie uznawane za bezpieczne przy monitorowaniu oddechu.
 • Nanny równie dobrze sprawdza się w stojących wózkach, nieruchomych koszach i kołyskach.

Rezultaty mówią same za siebie, a ja mogę potwierdzić, że skuteczność monitorów Nanny w pełni wykazano w badaniach klinicznych oraz podczas długoterminowego użytkowania – dodała Dr. MUDr. Hana Houstková, CSc.

Udostępnij artykuł

Lekarka online

Państwa maleństwo źle śpi lub ma bóle brzuszka? Nasza lekarka Lucie Skalova, która sama jest mamą, chętnie podpowie, jak pomóc dziecku w takiej sytuacji.

Słownik pojęć

Czym jest SIDS i co oznacza kalibracja?
Tutaj znajdziesz słownik używanych
przez nas pojęć.
 
 

Najczęściej zadawane pytania

Sprawdź, o co najczęściej pytają inni rodzice. Dowiedz się wszystkiego o funkcjach, instalacji i obsłudze Nanny.

Zostań sprawdzonym sprzedawcą Nanny

Stań się częścią Nanny Family i przedstaw rodzicom unikatowy produkt, który zapewni bezpieczeństwo ich dzieciom a im samym spokojny sen. Doceniamy dobrze wykonaną pracę a naszym partnerom oferujemy wsparcie i długoterminowy rozwój.

Witamy!

Dołącz do zespołu Nanny

Jesteś mamą, która używała naszego monitora oddechu dla swojego dziecka lub uważasz, że nasz produkt jest po prostu świetny? Szukasz dodatkowego źródła dochodu? Jesteś influencerką i chcesz pomóc ratować życie dzieci?

Dołącz do nas