Nanny bezpośrednio
od producenta

Kupując monitor oddechu bezpośrednio od nas, pomagają Państwo szpitalom.

Monitor oddechu i elektroniczna niania – jaka jest różnica?


Na rynku istnieje wiele urządzeń, które ułatwiają codzienną opiekę nad niemowlęciem. Niektóre posiadają jednak różne funkcje pomimo ich pozornie podobnej nazwy. Tak samo jest w przypadku monitora oddechu i elektronicznej niani nazywanej również monitorem dla niemowląt. Przyjrzyjmy się tym dwóm urządzeniom bliżej.

Nie wszystkie urządzenia działają tak samo

Elektroniczna niania powiadomi, gdy dziecko się obudzi i zacznie płakać. Monitor oddechu daje pewność, że niemowlę oddycha prawidłowo. Monitoruje oddech maleństwa, a kiedy oddech ustanie, pojawia się sygnał dźwiękowy i świetlny. Tym samym dziecko jest chronione przed ustaniem oddechu (tzw. bezdech), ryzykiem SIDS (zespołu nagłej śmierci łóżeczkowej), uduszeniem i zakrztuszeniem. Monitor oddechu ostrzega rodziców także przed ewentualną sytuacją zagrożenia życia niemowlęcia i zapewnia możliwość udzielenia pierwszej pomocy lub wezwania lekarza.


Wygodna i profesjonalna opieka w domu

Monitor oddechu Nanny pomyślnie przeszedł niezależne badania kliniczne i spełnia najbardziej rygorystyczne wymogi wyrobów medycznych zgodnie z obowiązującymi przepisami UE. Dlatego też takie urządzenia są stosowane na oddziałach noworodkowych w szpitalach na całym świecie. Monitor oddechu Nanny stanowi nowoczesne urządzenie, które zadba o niemowlę w domu.


Elektroniczna niania rejestruje uśmiech, monitor oddechu chroni życie.

Z niewielką przesadą można stwierdzić, że podczas gdy elektroniczna niania zastępuje oczy i uszy, monitor oddechu wykonuje także zadania monitoringu medycznego. Elektroniczna niania przydaje się w powszechnych sytuacjach, np. gdy chcemy mieć podgląd na to, co robi maleństwo pozostawione w sypialni, zaś monitor oddechu jest niezastąpiony w kwestii ratowania życia.

Udostępnij artykuł

Lekarka online

Państwa maleństwo źle śpi lub ma bóle brzuszka? Nasza lekarka Lucie Skalova, która sama jest mamą, chętnie podpowie, jak pomóc dziecku w takiej sytuacji.

Słownik pojęć

Czym jest SIDS i co oznacza kalibracja?
Tutaj znajdziesz słownik używanych
przez nas pojęć.
 
 

Najczęściej zadawane pytania

Sprawdź, o co najczęściej pytają inni rodzice. Dowiedz się wszystkiego o funkcjach, instalacji i obsłudze Nanny.

Zostań sprawdzonym sprzedawcą Nanny

Stań się częścią Nanny Family i przedstaw rodzicom unikatowy produkt, który zapewni bezpieczeństwo ich dzieciom a im samym spokojny sen. Doceniamy dobrze wykonaną pracę a naszym partnerom oferujemy wsparcie i długoterminowy rozwój.

Witamy!

Dołącz do zespołu Nanny

Jesteś mamą, która używała naszego monitora oddechu dla swojego dziecka lub uważasz, że nasz produkt jest po prostu świetny? Szukasz dodatkowego źródła dochodu? Jesteś influencerką i chcesz pomóc ratować życie dzieci?

Dołącz do nas