Nanny bezpośrednio
od producenta

Kupując monitor oddechu bezpośrednio od nas, pomagają Państwo szpitalom.

Lekarka online

W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących opieki nad maluszkiem można poprosić o radę naszą lekarke dziecięcą Lucje, która posiada wieloletnie doświadczenie w opiece nad niemowlętami a sama jest mamą trzech chłopców.
Pytanie możesz zadać online.

Zadaj pytanie


*


*

Pola oznaczone * są obowiązkowe
Mit dem Absenden erklären sie sich mit der Verarbeitung Ihrer persönlichen Daten sowie mit den Voraussetzungen der Online Beratung. einverstanden.

Alicja

Ubieranie noworodka

24.01.2020 13:31

Dzień dobry, mam 3-tygodniowego synka i chciałabym zapytać, jak mam go ubierać przy obecnej pogodzie, gdy znajduje się w śpiworku w wózku.

Wyświetl odpowiedź Ukryj odpowiedź

Lékař
Lekarka

Odpowiedź: Ubieranie noworodka

24.01.2020 13:31

Dzień dobry. Proszę ubrać niemowlę w jedną warstwę więcej niż siebie, np. w body z długim rękawem, rajstopki, sweterek, czapeczkę (bawełnianą) oraz kombinezon jednoczęściowy, np. polarowy lub bawełniany, a dopiero później w śpiworek. Aby sprawdzić, czy dziecko nie jest przegrzane, najlepiej dotknąć jego karku.

Aleksandra

Noworodek z katarem

24.01.2020 13:30

Witam, mam pytanie. Mam 3-letnią córkę, która prawdopodobnie ma katar. Czy mogę jej coś podać? Nie gorączkuje, pije nieco mniej, ale dobrze się czuje.

Wyświetl odpowiedź Ukryj odpowiedź

Lékař
Lekarka

Odpowiedź: Noworodek z katarem

24.01.2020 13:30

Dzień dobry, Może Pani użyć soli morskiej w kroplach. Proszę nawilżać powietrze i zadbać, by podczas snu główka córeczki była wyżej niż klatka piersiowa. Jeśli gorączkuje lub jeśli brakuje jej tchu podczas picia lub oddaje mniej moczu, proszę natychmiast skontaktować się z pediatrą.

Amelia

Fałszywy alarm?

24.01.2020 13:28

Witam, mamy monitor oddechu Nanny. Już ostrzegł nas kilka razy. Maleństwo głęboko spało, nie słyszałam jej oddechu i nie czułam ruchów oddechowych. Kiedy ją obudziłam, głośno wzięła wdech. Co powinnam zrobić? Boję się wziąć ją na spacer w wózku, żeby znowu głęboko nie zasnęła i nie przestała oddychać. Ma 3 tygodnie, ale urodziła się miesiąc przed terminem przez cesarskie cięcie w związku z częściowo odklejonym łożyskiem.

Wyświetl odpowiedź Ukryj odpowiedź

Lékař
Lekarka

Odpowiedź: Fałszywy alarm?

24.01.2020 13:28

Dzień dobry, jeśli monitor oddechu kilka razy Panią ostrzegł, proszę umówić dziecko do pediatry. Ze względów bezpieczeństwa może Pani sprawdzić, czy dziecko leży bezpośrednio na podkładce sensorycznej i czy materacyk znajduje się bezpośrednio na podkładce. Może Pani umieścić podkładkę sensoryczną bezpośrednio pod prześcieradłem. U wcześniaków mogą się zdarzyć dłuższe niż 20 sekund przerwy między oddechami, w związku z czym monitor oddechu aktywuje alarm, a dziecko się budzi. Dzieje się tak, ponieważ ośrodek oddechu w mózgu nie jest jeszcze całkiem dojrzały. Z czasem te okresowe przerwy w oddechu powinny całkowicie zniknąć, zależnie od dojrzałości ośrodka oddechu. Każde dziecko jest inne.

Hanna

Karmienie piersią i sen

24.01.2020 13:27

Witam, piszę w sprawie mojego dwutygodniowego synka, dobrze rozwiniętego i karmionego wyłącznie piersią. W ciągu dnia karmię go co 3 godziny, ale w nocy robi sobie 6-godzinną przerwę między karmieniami. Czy mam mu pozwolić spać i karmić, gdy się obudzi, czy też powinnam go budzić?

Wyświetl odpowiedź Ukryj odpowiedź

Lékař
Lekarka

Odpowiedź: Karmienie piersią i sen

24.01.2020 13:27

Witam, choć dziś zaleca się karmienie piersią na żądanie, Pani synek jest jeszcze bardzo mały i 6-godzinne przerwy między karmieniem mogą być zbyt długie, co może wiązać się ze spowolnionym przybieraniem na wadze. W związku z tym zalecam najwyżej 3-godzinną przerwę między karmieniami. 3-godzinną przerwę należy zrobić także w nocy.

Maja

Biały ser i inne produkty nabiałowe

24.01.2020 13:08

Witam, mam 6-miesięczną córeczkę i chciałabym spytać, czy mogę jej podać jogurty i twaróg? Już wprowadziłam warzywa, mięso i owoce.

Wyświetl odpowiedź Ukryj odpowiedź

Lékař
Lekarka

Odpowiedź: Biały ser i inne produkty nabiałowe

24.01.2020 13:09

Witam, jeśli Pani córka dobrze toleruje wszystkie wymienione pokarmy, można stopniowo zacząć od białych jogurtów (od około 7. miesiąca). Przed ukończeniem 10 miesiąca proszę jej nie podawać twarogu, a i wówczas nie codziennie, ponieważ zawiera dużo białka, które może przeciążyć nerki.

1 2

Słownik pojęć

Czym jest SIDS i co oznacza kalibracja? Tutaj znajdziesz słownik używanych przez nas pojęć.

Najczęściej zadawane pytania

Sprawdź, o co najczęściej pytają inni rodzice. Dowiedz się wszystkiego o funkcjach, instalacji i obsłudze Nanny.

Raporty rodziców

Tu można zapoznać się z doświadczeniami innych rodziców związanymi z monitorem oddechu Nanny.

Zostań sprawdzonym sprzedawcą Nanny

Stań się częścią Nanny Family i przedstaw rodzicom unikatowy produkt, który zapewni bezpieczeństwo ich dzieciom a im samym spokojny sen. Doceniamy dobrze wykonaną pracę a naszym partnerom oferujemy wsparcie i długoterminowy rozwój.

Witamy!

Dołącz do zespołu Nanny

Jesteś mamą, która używała naszego monitora oddechu dla swojego dziecka lub uważasz, że nasz produkt jest po prostu świetny? Szukasz dodatkowego źródła dochodu? Jesteś influencerką i chcesz pomóc ratować życie dzieci?

Dołącz do nas