Zespół Alte

Przed śmiercią dziecka z powodu zespołu nagłej śmierci łóżeczkowej (SIDS) występuje zespół Alte. Dziecko nie oddycha, jest blade, nadmiernie się poci i przypomina szmacianą lalkę. W takiej sytuacji możemy je uratować jeśli będziemy w pobliżu.

Jeśli u dziecka wystąpi nagły stan zagrożenia życia (zespół Alte), monitor oddechu Nanny natychmiast go wykryje i uruchomi alarm. W rezultacie natychmiast dowiesz się o niebezpieczeństwie i zdążysz podjąć odpowiednie działania. Często wystarczy lekko poklepać dziecko po plecach, aby przywrócić oddech. Jeśli to nie pomoże, należy rozpocząć resuscytację.

Jeśli u dziecka wystąpił zespół Alte, zwiększa się ryzyko nagłej śmierci łóżeczkowej (SIDS). Dzieje się tak także, gdy nagły stan zagrożenia życia (ALTE) wystąpił wcześniej u starszego rodzeństwa. W takich przypadkach lekarze zalecają, aby unikać ryzyka i używać monitora oddechu.

Udostępnij artykuł

Lekarka online

Państwa maleństwo źle śpi lub ma bóle brzuszka? Nasza lekarka Lucie Skalova, która sama jest mamą, chętnie podpowie, jak pomóc dziecku w takiej sytuacji.

Słownik pojęć

Czym jest SIDS i co oznacza kalibracja?
Tutaj znajdziesz słownik używanych
przez nas pojęć.
 
 

Najczęściej zadawane pytania

Sprawdź, o co najczęściej pytają inni rodzice. Dowiedz się wszystkiego o funkcjach, instalacji i obsłudze Nanny.

Zostań sprawdzonym sprzedawcą Nanny

Stań się częścią Nanny Family i przedstaw rodzicom unikatowy produkt, który zapewni bezpieczeństwo ich dzieciom a im samym spokojny sen. Doceniamy dobrze wykonaną pracę a naszym partnerom oferujemy wsparcie i długoterminowy rozwój.

Witamy!

Dołącz do zespołu Nanny

Jesteś mamą, która używała naszego monitora oddechu dla swojego dziecka lub uważasz, że nasz produkt jest po prostu świetny? Szukasz dodatkowego źródła dochodu? Jesteś influencerką i chcesz pomóc ratować życie dzieci?

Dołącz do nas