Monitor oddechu

Monitor oddechu jest urządzeniem służącym do monitorowania oddechu niemowlęcia podczas snu. Pomaga zapobiegać zespołowi nagłej śmierci łóżeczkowej (SIDS). Kiedy niemowlę przestaje oddychać, monitor oddechu uruchamia alarm. Dzięki temu rodzice mogą odpowiednio wcześnie udzielić pierwszej pomocy.

Dotykowy monitor oddechu

Taki monitor oddechu ma bezpośredni kontakt z dzieckiem. Zwykle mocuje się go klipsem do pieluszki. Monitor oddechu mający bezpośredni kontakt jest zwykle stosowany przez rodziców, którzy śpią z własnym dzieckiem w jednym łóżku, a tym samym nie mogą korzystać z monitora bezdotykowego.

Jednak pediatrzy nie zalecają spania w jednym łóżku, ponieważ według niektórych badań zwiększa to ryzyko zespołu nagłej śmierci niemowląt. W niektórych przypadkach nawet monitor oddechu na pieluszkę może nie uchronić przed tą chorobą. Jeśli dziecko dużo się porusza podczas snu, klips może spaść z pieluszki.

Bezdotykowy monitor oddechu

Składa się z podkładki sensorycznej oraz urządzenia monitorującego. Czujnik w podkładce jest tak wrażliwy, że niezawodnie wykrywa wszelkie ruchy niemowlęcia, nawet przez materacyk.

Zaleta tego rozwiązania polega na tym, że niemowlę nie ma bezpośredniego kontaktu z urządzeniem, które zawsze znajduje się pod materacykiem, lub co najmniej pod prześcieradłem. Nanny należy do kategorii bezdotykowych monitorów oddechu.

Udostępnij artykuł

Lekarka online

Państwa maleństwo źle śpi lub ma bóle brzuszka? Nasza lekarka Lucie Skalova, która sama jest mamą, chętnie podpowie, jak pomóc dziecku w takiej sytuacji.

Słownik pojęć

Czym jest SIDS i co oznacza kalibracja?
Tutaj znajdziesz słownik używanych
przez nas pojęć.
 
 

Najczęściej zadawane pytania

Sprawdź, o co najczęściej pytają inni rodzice. Dowiedz się wszystkiego o funkcjach, instalacji i obsłudze Nanny.

Zostań sprawdzonym sprzedawcą Nanny

Stań się częścią Nanny Family i przedstaw rodzicom unikatowy produkt, który zapewni bezpieczeństwo ich dzieciom a im samym spokojny sen. Doceniamy dobrze wykonaną pracę a naszym partnerom oferujemy wsparcie i długoterminowy rozwój.

Witamy!

Dołącz do zespołu Nanny

Jesteś mamą, która używała naszego monitora oddechu dla swojego dziecka lub uważasz, że nasz produkt jest po prostu świetny? Szukasz dodatkowego źródła dochodu? Jesteś influencerką i chcesz pomóc ratować życie dzieci?

Dołącz do nas