Kalibrowanie

Podkładka sensoryczna zawiera czujnik wykrywający nawet najdrobniejszy ruch niemowlęcia. Okres jej przydatności wynosi dwa lata. Później jej czułość maleje. Dlatego też tak ważne jest, by po zakończeniu tego okresu kupić nową podkładkę do monitora oddechu. Stara podkładka nie może być skalibrowana i nie należy jej dłużej używać.

W przypadku użytkowania podkładki sensorycznej przez ponad dwa lata istnieje ryzyko, że nie będzie ona poprawnie reagować. Jeżeli po pewnym czasie narodzi się kolejne dziecko, należy jedynie dokupić nową podkładkę sensoryczną. W dalszym ciągu natomiast można korzystać z pierwotnego urządzenia monitorującego.

Ryzykowne jest także kupno używanego urządzenia. Nawet jeśli podkładka sensoryczna ma jedynie dwanaście miesięcy, nie wiadomo, jak obchodzili się z nią poprzedni właściciele. Upadek na ziemię mógł spowodować uszkodzenie czujnika.

Udostępnij artykuł

Lekarka online

Państwa maleństwo źle śpi lub ma bóle brzuszka? Nasza lekarka Lucie Skalova, która sama jest mamą, chętnie podpowie, jak pomóc dziecku w takiej sytuacji.

Słownik pojęć

Czym jest SIDS i co oznacza kalibracja?
Tutaj znajdziesz słownik używanych
przez nas pojęć.
 
 

Najczęściej zadawane pytania

Sprawdź, o co najczęściej pytają inni rodzice. Dowiedz się wszystkiego o funkcjach, instalacji i obsłudze Nanny.

Zostań sprawdzonym sprzedawcą Nanny

Stań się częścią Nanny Family i przedstaw rodzicom unikatowy produkt, który zapewni bezpieczeństwo ich dzieciom a im samym spokojny sen. Doceniamy dobrze wykonaną pracę a naszym partnerom oferujemy wsparcie i długoterminowy rozwój.

Witamy!

Dołącz do zespołu Nanny

Jesteś mamą, która używała naszego monitora oddechu dla swojego dziecka lub uważasz, że nasz produkt jest po prostu świetny? Szukasz dodatkowego źródła dochodu? Jesteś influencerką i chcesz pomóc ratować życie dzieci?

Dołącz do nas