Fałszywy alarm

Fałszywy alarm występuje, gdy monitor uruchomi alarm, ale dziecko oddycha prawidłowo. Dzieje się tak, gdy podkładka sensoryczna nie odbiera ruchu ciała dziecka.

Może się to zdarzyć u dzieci poniżej trzeciego miesiąca życia, które mają niską wagę i nie poruszają się w czasie snu. W takim przypadku należy umieścić podkładkę sensoryczną bezpośrednio pod prześcieradło. Zapewnia to prawidłowy odbiór ruchów dziecka przez czujnik. Kiedy dziecko zacznie być bardziej ruchliwe podczas spania, można umieścić podkładkę sensoryczną z powrotem pod materacem.

Nieprawidłowy odbiór może wystąpić także, gdy dziecko za radą lekarza ma spać z uniesioną główką. Należy wówczas unieść ramę łóżka (nie sam materac) lub tylne nogi łóżeczka. To zagwarantuje dobre przyleganie materaca do podkładki sensorycznej.

Trzecią opcją jest to, że materac jest ściśnięty między ścianami łóżeczka i lekko „unosi się”. Tworzy to szczelinę między podkładką sensoryczną a materacem. Ruchy nie są zatem odbierane przez czujnik w podkładce.

Kiedy monitor oddechu wykryje, że dziecko nie oddycha, uruchomi alarm. Kiedy u dziecka wystąpi bezdech senny lub zespół Alte, głośny dźwięk alarmu często je obudzi i przypomni o konieczności oddychania. Zanim rodzice dotrą do łóżeczka, dziecko oddycha normalnie i wydaje się, że wszystko jest w porządku. Dlatego też na pierwszy rzut oka taka sytuacja może wydawać się fałszywym alarmem, nawet jeśli był to faktyczny alarm.

Udostępnij artykuł

Lekarka online

Państwa maleństwo źle śpi lub ma bóle brzuszka? Nasza lekarka Lucie Skalova, która sama jest mamą, chętnie podpowie, jak pomóc dziecku w takiej sytuacji.

Słownik pojęć

Czym jest SIDS i co oznacza kalibracja?
Tutaj znajdziesz słownik używanych
przez nas pojęć.
 
 

Najczęściej zadawane pytania

Sprawdź, o co najczęściej pytają inni rodzice. Dowiedz się wszystkiego o funkcjach, instalacji i obsłudze Nanny.

Zostań sprawdzonym sprzedawcą Nanny

Stań się częścią Nanny Family i przedstaw rodzicom unikatowy produkt, który zapewni bezpieczeństwo ich dzieciom a im samym spokojny sen. Doceniamy dobrze wykonaną pracę a naszym partnerom oferujemy wsparcie i długoterminowy rozwój.

Witamy!

Dołącz do zespołu Nanny

Jesteś mamą, która używała naszego monitora oddechu dla swojego dziecka lub uważasz, że nasz produkt jest po prostu świetny? Szukasz dodatkowego źródła dochodu? Jesteś influencerką i chcesz pomóc ratować życie dzieci?

Dołącz do nas