Bezdech senny

Termin bezdech senny odnosi się do zaburzenia, które wiąże się z utratą oddechu lub mniej intensywnym oddechem podczas snu. U dzieci takie problemy wynikają z niedorozwoju ośrodka oddechowego w mózgu. Jeśli przerwa jest zbyt długa, może spowodować zespół Alte i ostatecznie zespół nagłej śmierci łóżeczkowej (SIDS).

U małych dzieci bezdech senny trudno zdiagnozować. Dlatego też w wielu czeskich oddziałach położniczych do monitorowania noworodków używa się monitorów oddechu Nanny. Jeśli mózg niemowlęcia nie wysyła polecenia, aby oddychać, pojawia się zespół Alte. Wówczas monitor oddechu uruchamia alarm. Dzięki temu lekarze i rodzice mogą odpowiednio wcześnie zapewnić pierwszą pomoc w domu.

Problemy z oddychaniem zwykle znikają po ukończeniu pierwszego roku, ponieważ wówczas ośrodek oddechowy w mózgu jest już wystarczająco rozwinięty.

Udostępnij artykuł

Lekarka online

Państwa maleństwo źle śpi lub ma bóle brzuszka? Nasza lekarka Lucie Skalova, która sama jest mamą, chętnie podpowie, jak pomóc dziecku w takiej sytuacji.

Słownik pojęć

Czym jest SIDS i co oznacza kalibracja?
Tutaj znajdziesz słownik używanych
przez nas pojęć.
 
 

Najczęściej zadawane pytania

Sprawdź, o co najczęściej pytają inni rodzice. Dowiedz się wszystkiego o funkcjach, instalacji i obsłudze Nanny.

Zostań sprawdzonym sprzedawcą Nanny

Stań się częścią Nanny Family i przedstaw rodzicom unikatowy produkt, który zapewni bezpieczeństwo ich dzieciom a im samym spokojny sen. Doceniamy dobrze wykonaną pracę a naszym partnerom oferujemy wsparcie i długoterminowy rozwój.

Witamy!

Dołącz do zespołu Nanny

Jesteś mamą, która używała naszego monitora oddechu dla swojego dziecka lub uważasz, że nasz produkt jest po prostu świetny? Szukasz dodatkowego źródła dochodu? Jesteś influencerką i chcesz pomóc ratować życie dzieci?

Dołącz do nas