Słownik pojęć

Dla ułatwienia przygotowaliśmy słownik pojęć, zawierający szczegółowe informacje na temat monitorów oddechu, SIDS i innych używanych przez nas terminów.

N

Nagła śmierć łóżeczkowa

Lekarze używają terminu „zespół nagłej śmierci łóżeczkowej” (SIDS) na opisanie przypadków śmierci…

Wyświetl więcej

Z

Zespół Alte

Przed śmiercią dziecka z powodu zespołu nagłej śmierci łóżeczkowej (SIDS) występuje zespół Alte.…

Wyświetl więcej

B

Bezdech senny

Termin bezdech senny odnosi się do zaburzenia, które wiąże się z utratą oddechu lub mniej…

Wyświetl więcej

Możesz być także zainteresowany

B

Baterie

Nanny dostarczamy z bateriami. Dzięki swej długiej żywotności zwykle nie wymagają one wymiany. Jednakże jeżeli wydaje się, że baterie w urządzeniu są rozładowane, należy kupić standardowe baterie alkaliczne AA. W Nanny nie należy używać akumulatorków.

Wyświetl więcej

D

Dodatkowa podkładka sensoryczna

Jeśli maleństwo często śpi w dwóch miejscach, zalecamy zakup dodatkowej podkładki sensorycznej do monitora oddechu. Dzięki temu jedną podkładkę można zostawić w łóżeczku, a drugą, na przykład, u babci, jeśli często opiekuje się ona dzieckiem.

Wyświetl więcej

E

Elektroniczna niania

Elektroniczna niania to urządzenie, które sygnalizuje rodzicom płacz dziecka. Jeden moduł umieszcza się w pobliżu łóżeczka, a drugi w innym pokoju w pobliżu rodziców. Kiedy dziecko zacznie płakać, rodzice usłyszą to na swoim urządzeniu. Niektóre elektroniczne nianie posiadają kamerę, która przesyła nie tylko dźwięk, ale także aktualny obraz niemowlęcia.

Wyświetl więcej

F

Fałszywy alarm

Fałszywy alarm występuje, gdy monitor uruchomi alarm, ale dziecko oddycha prawidłowo. Dzieje się tak, gdy podkładka sensoryczna nie odbiera ruchu ciała dziecka.

Wyświetl więcej

K

Kalibrowanie

Podkładka sensoryczna zawiera czujnik wykrywający nawet najdrobniejszy ruch niemowlęcia. Okres jej przydatności wynosi dwa lata. Później jej czułość maleje. Dlatego też tak ważne jest, by po zakończeniu tego okresu kupić nową podkładkę do monitora oddechu. Stara podkładka nie może być skalibrowana i nie należy jej dłużej używać.

Wyświetl więcej

M

Monitor oddechu

Monitor oddechu jest urządzeniem służącym do monitorowania oddechu niemowlęcia podczas snu. Pomaga zapobiegać zespołowi nagłej śmierci łóżeczkowej (SIDS). Kiedy niemowlę przestaje oddychać, monitor oddechu uruchamia alarm. Dzięki temu rodzice mogą odpowiednio wcześnie udzielić pierwszej pomocy.

Wyświetl więcej

P

Produkcja Nanny

Monitor oddechu Nanny produkowany jest w Czechach, a proces produkcji jest ściśle monitorowany. Ze względów higienicznych obszar produkcji monitorów oddechu jest oddzielony od innych obszarów produkcyjnych. Zachęcamy do obejrzenia filmu, który pokazuje nasz zakład produkcyjny.

Wyświetl więcej

W

Wskazania medyczne

Monitor oddechu przeznaczony jest dla wszystkich niemowląt, ponieważ tragedia zespołu nagłej śmierci łóżeczkowej (SIDS) zagraża nawet tym zdrowym.

Wyświetl więcej

W

Wyrób medyczny

Ta kategoria obejmuje wiele różnych produktów używanych w ochronie zdrowia, od plastrów po urządzenia rezonansu magnetycznego. Takie środki muszą spełniać postanowienia Dyrektywy Rady UE 93/42.

Wyświetl więcej

Raporty rodziców

Poznają Państwo doświadczenia innych rodziców na temat monitora.

Lekarka online

Państwa maleństwo źle śpi lub ma bóle brzuszka?
Nasza lekarka Lucie Skalova, która sama jest mamą, chętnie podpowie, jak pomóc dziecku w takiej sytuacji.

Najczęściej zadawane pytania

Sprawdź, o co najczęściej pytają inni rodzice. Dowiedz się wszystkiego o funkcjach, instalacji i obsłudze Nanny.

Zostań sprawdzonym sprzedawcą Nanny

Stań się częścią Nanny Family i przedstaw rodzicom unikatowy produkt, który zapewni bezpieczeństwo ich dzieciom a im samym spokojny sen. Doceniamy dobrze wykonaną pracę a naszym partnerom oferujemy wsparcie i długoterminowy rozwój.

Witamy!

Dołącz do zespołu Nanny

Jesteś mamą, która używała naszego monitora oddechu dla swojego dziecka lub uważasz, że nasz produkt jest po prostu świetny? Szukasz dodatkowego źródła dochodu? Jesteś influencerką i chcesz pomóc ratować życie dzieci?

Dołącz do nas