Potrzeba snu, co to jest?

03.07.2020 Świat kobiety

Prawdopodobnie słyszeliście już gdzieś, że przed narodzinami dziecka musicie wykorzystać każdą wolną chwilę na odpoczynek i sen. Po porodzie nie będzie już na to czasu. Jeśli już jesteś świeżo upieczonym rodzicem, zapewne zgodzisz się z tą radą. Z powodu częstego wstawania w nocy do dziecka nie będziecie zbyt długo spać.

blog-spanek.jpg

Powszechnie znaną prawdę o deficycie snu potwierdzili naukowcy z Uniwersytetu w Warwick. Przez siedem lat obserwowali prawie 5000 rodziców małych dzieci i stwierdzili, że najgorsze czeka Was w ciągu pierwszych sześciu lat.

Ustalenia naukowców

Badania pokazują, że rodzice uważają pierwsze trzy miesiące po urodzeniu dziecka za okres najtrudniejszy. Na tym etapie matki śpią średnio o 1 godzinę krócej niż przed zajściem w ciążę, podczas gdy sen ojców jest skrócony o około 15 minut. Po wyczerpującym pierwszym kwartale, brak snu zmniejsza się średnio do dwudziestu minut u kobiet i utrzymuje się na poziomie piętnastu minut u mężczyzn. Zła wiadomość jest taka, że ​​już nigdy nie będziesz spać tak dobrze, jak wcześniej. Chociaż dzieci stopniowo przestaną cię potrzebować w nocy, jako rodzic już zawsze będziesz spać mniej spokojnie z powodu zmartwień związanych z potomstwem. Ale nie rozpaczaj. Mamy dla Ciebie kilka wskazówek, które ułatwią Ci pokonanie nawet najbardziej wymagających okresów.

Ten sam rytm dnia

Przynajmniej na początku, w pierwszych miesiącach, ustaw sobie tryb snu zgodny z dzieckiem. Więc połóż się za każdym razem, kiedy twoje dziecko śpi. Zafunduj sobie sen w ciągu dnia, abyś miała jak najwięcej energii.

Poproś o pomoc

Umów się z partnerem, że czasami wstanie w nocy do dziecka lub na przykład zajmie się dzieckiem w weekend, a Ty w tym czasie trochę dośpisz. Babcie również mogą być pomocne, jeśli od czasu do czasu zabiorą maleństwo w wózku na spacer, a ty będziesz mogła chwilę odpocząć w ciągu dnia.

Im wcześniej, tym lepiej

Spróbuj wcześniej kłaść się spać. Prawdą jest, że godzina snu przed północą jest tak samo korzystna dla ciała, jak dwie godziny snu po północy. A kiedy będzie już bardzo ciężko, powtarzaj sobie, że po sześciu latach sytuacja poprawi się, przynajmniej według naukowców. ;-)

Udostępnić artykuł

Kolejny artykuł

Ze słownika pojęć

B

Bezdech senny

Termin bezdech senny odnosi się do zaburzenia, które wiąże się z utratą oddechu lub mniej… więcej...

Zapytałeś się lekarki

Pytanie dotyczące urządzenia monitorującego

Dzień dobry, właściwie to pewnie nie jest Pani dziedzina, ale ponieważ infolinia jest zajęta,… więcej...

Przeczytaj kolejne artykuły

Świat kobiety

Zostań sprawdzonym sprzedawcą Nanny

Stań się częścią Nanny Family i przedstaw rodzicom unikatowy produkt, który zapewni bezpieczeństwo ich dzieciom a im samym spokojny sen. Doceniamy dobrze wykonaną pracę a naszym partnerom oferujemy wsparcie i długoterminowy rozwój.

Witamy!

Dołącz do zespołu Nanny

Jesteś mamą, która używała naszego monitora oddechu dla swojego dziecka lub uważasz, że nasz produkt jest po prostu świetny? Szukasz dodatkowego źródła dochodu? Jesteś influencerką i chcesz pomóc ratować życie dzieci?

Dołącz do nas