Zasady bezpiecznego monitorowania

04.08.2020 Doradca zakupowy

Przed rozpoczęciem korzystania z Nanny konieczne jest przeprowadzenie testu działania. Szczególną ostrożność należy zachować, jeśli chcecie korzystać z Nanny w innym miejscu niż łóżeczko dziecięce lub niemowlęce.

blog-kde-vse-hlida-nanny.jpg

Test działania

Przed pierwszym użyciem monitora w nowym miejscu koniecznie go przetestuj. Umieść monitor w łóżeczku (lub w innym miejscu, w którym dziecko będzie spać), ale nie wkładaj jeszcze do niego dziecka. Gdy Nanny po dwudziestu sekundach uruchomi alarm, możesz mieć pewność, że w pobliżu nie ma źródła zakłócających wibracji i możesz ze spokojem korzystać z monitora.

W jakich warunkach korzystać z monitora w wózku, kołysce lub koszu?

Używaj monitora oddechu tylko w spokojnych miejscach, gdzie nie wieje wiatr. Gdyby wózek stał na przykład na balkonie, czuły sensor mógłby wykryć lekkie wstrząsy wywołane wiatrem, a monitor wówczas nie zarejestrowałby, że dziecko przestało oddychać. Podobnie, jeżeli kosz leży na ziemi, monitor mógłby wykrywać wibracje wywołane chodzeniem.

Jednocześnie wózek lub kołyska nie mogą być w ruchu i nikt nie może ich dotykać. Jeśli jednak dziecko śpi w zablokowanym wózku, stojącym na płaskiej powierzchni i przed użyciem wykonaliście test działania (patrz wyżej), możesz korzystać z Nanny.

W przypadku gniazda (kojca) niemowlęcego lub np. materacy wyższych niż zalecane 12 cm należy liczyć się z tym, że może wystąpić większa liczba fałszywych alarmów. Dlatego trzeba sprawdzić „przepuszczalność” poszczególnych warstw. Umieść dziecko w gnieździe, włącz monitor i odsuń się. Jeśli zielone światełko miga w rytmie oddechu dziecka, możesz mieć pewność, że podkładka rejestruje oddech. Jeśli tak nie jest, podkładkę można położyć bezpośrednio na materacu (nie pod nim), wtedy monitor powinien bez problemu rejestrować oddech dziecka.

Udostępnić artykuł

Kolejny artykuł

Ze słownika pojęć

M

Monitor oddechu

Monitor oddechu jest urządzeniem służącym do monitorowania oddechu niemowlęcia podczas snu. Pomaga… więcej...

Zapytałeś się lekarki

Noworodek z katarem

Witam, mam pytanie. Mam 3-letnią córkę, która prawdopodobnie ma katar. Czy mogę jej coś podać? Nie… więcej...

Przeczytaj kolejne artykuły

Doradca zakupowy

Zostań sprawdzonym sprzedawcą Nanny

Stań się częścią Nanny Family i przedstaw rodzicom unikatowy produkt, który zapewni bezpieczeństwo ich dzieciom a im samym spokojny sen. Doceniamy dobrze wykonaną pracę a naszym partnerom oferujemy wsparcie i długoterminowy rozwój.

Witamy!

Dołącz do zespołu Nanny

Jesteś mamą, która używała naszego monitora oddechu dla swojego dziecka lub uważasz, że nasz produkt jest po prostu świetny? Szukasz dodatkowego źródła dochodu? Jesteś influencerką i chcesz pomóc ratować życie dzieci?

Dołącz do nas