Gdzie może Ci pomóc monitor oddechu

24.07.2020 Doradca zakupowy

Po powrocie ze szpitala do domu większość rodziców ma przygotowane dla dziecka klasyczne łóżeczko. Ale niewiele maluszków spędzi w nim cały dzień. Podczas normalnych czynności domowych, kiedy często poruszacie się po całym mieszkaniu lub domu, bardziej praktyczne jest mieć dziecko w zasięgu wzroku i zapewnić mu kilka bezpiecznych „miejsc odpoczynku”. Gdzie można bez problemu używać monitora oddechu Nanny, który niezawodnie śledzi sen Waszego dziecka? Jakich zasad należy przestrzegać, aby monitor działał bezbłędnie?

cp1_1190_web.jpg

Gdzie dziecko może odpoczywać z Nanny, a których miejsc należy unikać?

Łóżeczko dziecięce

Spanie w osobnym, wyposażonym w monitor oddechu i umiejscowionym w sypialni rodziców łóżeczku uważane jest za najbezpieczniejszą formę snu dziecka. Ponadto zapewni to matce bardzo potrzebny spokojny sen, aby nabrać energii na następny dzień. Dla funkcjonowania monitora oddechu jest to najbezpieczniejsze miejsce - wystarczy upewnić się, że Nanny jest prawidłowo zainstalowana w łóżeczku, a ono samo niczego nie dotyka.

Gniazdo/Kojec/Kokon

Gniazdko to miękkie legowisko stworzone z myślą o przytulnym wypoczynku Twojego dziecka. Często bywa profilowane i wyposażone w nadający się do prania pokrowiec z przyjemnego materiału. Niektóre gniazda mają już zintegrowany materac. Chcąc skorzystać z monitora oddechu w gniazdku, należy umieścić je na solidnej, twardej powierzchni, najlepiej w łóżeczku. Wszystkie warstwy razem z materacem łóżeczka mogą osiągnąć wysokość maksymalnie 12 cm. Sprawdź „przepuszczalność” każdej warstwy. Umieść dziecko w gniazdku, włącz monitor i cofnij się. Jeśli zielone światełko miga w rytmie oddechu dziecka, możesz mieć pewność, że podkładka odczytuje oddechy dziecka. Jeśli tak nie jest, podkładkę można położyć bezpośrednio na materacu (nie pod nim), wtedy monitor powinien bez problemu wychwycić oddech dziecka.

Łóżeczko dostawne

Łóżeczko dostawne to łóżeczko z funkcją tymczasowego lub stałego przymocowania do łóżka rodziców. Posiada zdejmowany bok i regulowaną wysokość, dzięki czemu można go przymocować do łóżka rodziców i tym samym stworzyć solidną przestrzeń do wypoczynku lub wspólnej zabawy. Jeśli masz łóżeczko dostawne przymocowane do łóżka rodziców, monitor oddechu może wychwycić oddech rodzica i tym samym nie włączyć alarmu, gdy dziecko przestanie oddychać. To zastosowanie jest zatem możliwe tylko wtedy, gdy rodzic nie śpi i czuwa nad dzieckiem. Podczas snu konieczne jest odłączenie łóżka dostawnego od łóżka rodziców, aby stało całkowicie samodzielnie w dostatecznej odległości. Należy również wcześniej przeprowadzić test działania.

Kołyska

Kołyska to alternatywne miejsce do spania dla dziecka w ciągu dnia. Jest łatwa w przenoszeniu, więc mama może ją zabrać na przykład do kuchni lub salonu, aby mieć dziecko na oku nawet podczas prac domowych. Podkładkę sensoryczną można umieścić w kołysce w taki sam sposób, jak w łóżeczku. Jeśli jednak chcesz korzystać z monitora, kołyska musi być zablokowana i nie może się kołysać. Kołysanie spowodowałoby wibracje, które monitor mógłby odczytać jako oddychanie dziecka. Wówczas gdyby dziecko przestało oddychać monitor nie uruchomiłby alarmu. Kołyska musi mieć solidne dno, w przeciwnym razie podkładka nie będzie dobrze dolegać i częściej mogą pojawiać się fałszywe alarmy. Przed użyciem monitora w kołysce należy przeprowadzić test działania.

Wózek

Wózek jest niezbędnym pomocnikiem podczas wycieczek i spacerów z waszym maleństwem. Jednak jest całkowicie nieodpowiedni do użytku z monitorem oddechu, ponieważ ruchy wózka są wykrywane przez monitor jako wibracje podobne do oddechów dziecka. Wskutek tego w przypadku zatrzymania oddechu dziecka monitor nie uruchomi alarm ponieważ nadal odbierałby wibracje pochodzące od wózka. Jeśli nadal chcesz korzystać z monitora oddechu w wózku, to tylko gdy jest on zablokowany i w zamkniętym pomieszczeniu (podmuchy wiatru mogą powodować drobne wibracje, które monitor rejestruje jako oddech dziecka). Przed użyciem należy przeprowadzić test działania.

Łóżko rodziców

Zabawa i przytulanie się z dzieckim w jednym łóżku to ulubiony, pełen miłości sposób spędzania czasu, który tworzy silną więź między dzieckiem a rodzicami. Jednak stosowanie monitora w łóżku, w którym rodzice śpią razem z dzieckiem jest niemożliwe. Dlatego odpoczywaj z dzieckiem tylko wtedy, gdy Ty sama nie śpisz. Przynajmniej na noc połóż dziecko do jego własnego łóżeczka wyposażonego w monitor oddechu."

Udostępnić artykuł

Kolejny artykuł

Ze słownika pojęć

N

Nagła śmierć łóżeczkowa

Lekarze używają terminu „zespół nagłej śmierci łóżeczkowej” (SIDS) na opisanie przypadków śmierci… więcej...

Zapytałeś się lekarki

Karmienie piersią i sen

Witam, piszę w sprawie mojego dwutygodniowego synka, dobrze rozwiniętego i karmionego wyłącznie… więcej...

Przeczytaj kolejne artykuły

Doradca zakupowy

Zostań sprawdzonym sprzedawcą Nanny

Stań się częścią Nanny Family i przedstaw rodzicom unikatowy produkt, który zapewni bezpieczeństwo ich dzieciom a im samym spokojny sen. Doceniamy dobrze wykonaną pracę a naszym partnerom oferujemy wsparcie i długoterminowy rozwój.

Witamy!

Dołącz do zespołu Nanny

Jesteś mamą, która używała naszego monitora oddechu dla swojego dziecka lub uważasz, że nasz produkt jest po prostu świetny? Szukasz dodatkowego źródła dochodu? Jesteś influencerką i chcesz pomóc ratować życie dzieci?

Dołącz do nas