BM-03 Monitor oddechu

Unikalny produkt stworzony przez Jablotron - tradycyjną europejską firmę z własnym zespołem badawczo-rozwojowym i zakładami produkcyjnymi. Monitor oddechu BM-03 Baby jest certyfikowanym medycznie urządzeniem odpowiednim dla niemowląt o niskiej masie urodzeniowej od 1 kg.

Łatwa obsługa
Łatwa obsługa
Terminowy i głośny alarm
Terminowy i głośny alarm
Certyfikowany wyrób medyczny
Certyfikowany wyrób medyczny
Używany w szpitalach położniczych
Używany w szpitalach położniczych

Szczegółowy opis produktu

W trybie czuwania BM-03 stale ocenia sygnały z podkładki i jest jedynym urządzeniem na rynku, które wskazuje, że dziecko najprawdopodobniej zostało umieszczone na podkładce z czujnikiem. Zapobiega to tragicznym konsekwencjom, jeśli rodzic lub inny opiekun zapomni włączyć urządzenie, a dziecko przestanie oddychać. Może również ostrzec rodziców lub innych opiekunów, jeśli wyjmą dziecko z łóżeczka i zapomną wyłączyć urządzenie.

Jednostka kontrolna jest wyposażona w czujnik temperatury pomieszczenia i czujnik optyczny. Służy on do sygnalizowania przegrzania pomieszczenia, co może być jedną z przyczyn SIDS (zespołu nagłej śmierci niemowląt). Czujnik optyczny wykrywa dzień i noc lub ciemność. Dzięki temu diody świetlne świecą w nocy z mniejszą intensywnością niż w ciągu dnia, aby zapewnić rodzicom lub innym opiekunom dobry nocny odpoczynek. Tryb dzienny i nocny przełącza się automatycznie.

Dodatkowo urządzenie jest wyposażone w lampkę, która służy głównie do sprawdzania dziecka w nocy. Śledzi ona liczbę godzin pracy monitora jako dane pomocnicze - jeśli podkładka pod czujnik prawdopodobnie przekroczyła określony czas użytkowania, podczas każdego automatycznego testu funkcjonalności emitowane są 3x ostrzegawcze sygnały dźwiękowe.

 

Podkładka sensoryczną wykonana z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, odporna na wilgoć, odkształcenia i przenikanie cieczy.

 

Jednostka kontrolna,

 

Dodatkowe parametry

Gwarancja : 2 lata
Alarm częstości oddechów : < 8 oddechów/min.(i.e. < 0,13 Hz)
Średni czas pracy na baterii : 6 miesięcy
Podkładka sensoryczna : BM-03D, rozmiary 300×500×15 mm, weight 935g, top materiał PVC-P
Wydajność akustyczna syreny : 80 dB/m ± 5 % dB/m
Warunki pracy : +5 °C do +40 °C, Rh 15 % - 93 %, 700-1200 kPa
Użyteczność podkładki : 2 lata od uruchomienia
Żywotność urządzenia : 10 lat pod warunkiem, że podkładka sensoryczna zostanie wymieniona przed upływem okresu użytkowania (tj. 2 lata).
Transport i przechowywanie : 0 °C do +70 °C, Rh 10 % - 85 %, 700-1200 kPa
Wyrób medyczny : klasa IIb

Pakiet zawiera również

  • Instrukcja obsługi monitora oddechu

 

  • Instrukcje dotyczące resuscytacji niemowląt

 

  • uchwyt jednostki kontrolnej

 

  • klips do zawieszenia

  • Cot clip

 

  • stojak


  • baterie alkaliczne - 2 sztuki